Nasza Ławica

kochamy naszą dzielnię 😉

Rada Osiedla Ławica

Siedziba:

Szkoła Podstawowa nr 58

ul. Ławica 3

60-186 Poznań

rada@osiedlelawica.pl

 

Aktualności

Komunikat

KOMUNIKAT DO MIESZKAŃCÓW OSIEDLA ŁAWICA

Zarząd Osiedla Ławica rozpoczyna prace nad przygotowaniem „budżetu Osiedla” na rok 2022. W ramach konsultacji społecznych, każdy mieszkaniec może złożyć własny projekt, który będzie dotyczył większej grupy zainteresowanych i podniesie jakość życia na naszym Osiedlu. Ta konsultacja pozwoli wzbogacić pomysły Rady Osiedla i ukaże jakich inwestycji oraz innych działań oczekują nasi Mieszkańcy. Projekty proszę przesłać tylko za pośrednictwem maila na adres: rada@osiedlelawica.pl w terminie do wtorku 15 czerwca br.Po ich analizie i sprawdzeniu możliwości realizacyjnych, każdy z autorów otrzyma informację i komentarz o dalszym losie projektu.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Ławica

Maciej Bittner

Wracają zajęcia sportowe na sali gimnastycznej!

Wracają zajęcia sportowe!Już 30 maja na sali gimnastycznej SP 58 (wejście od parkingu szkoły od ulicy Złotowskiej) rozpoczynają się zajęcia dla naszych mieszkańców:-

godz. 15- Zdrowy kręgosłup-

godz. 16- Pilates-

godz. 17- Hatha joga-

godz. 18- Vinyasa joga

Zajęcia będą się odbywać cyklicznie w każdą niedzielę do końca listopada. W imieniu ROŁ i Sportowego Fyrtla serdecznie zapraszamy!

Walka z wrakami

Rada Osiedla Ławica wraz ze Strażą Miejską nadal walczy z wrakami na terenie Naszego Osiedla.Tym razem udało się odholować dwa porzucone samochody. Szczególne podziękowania dla Pani Magdaleny Gołąbek ze Straży Miejskiej za zaangażowanie się w akcję.

Wiosenne porządki!

Wiosenne porządki.W tym roku, wskutek przedłużającej się pandemii i opóźnionej wiosny, do porządków Rada Osiedla i mieszkańcy zabrali się nieco później. Zorganizowaliśmy 4 punkty zbiórki– na Starej Ławicy (przy ul. Perzyckiej), na Osiedlu Bajkowym (pole przy ul. H. Modrzejewskiej), na parkingu przy sklepie Netto oraz na Osiedlu Poetów (przy kościele). Oceńcie sami ile śmieci nagromadziło się na naszym osiedlu.

Gdyby nie regularne akcje zbierania śmieci, na wiosnę i na jesień, to utonęlibyśmy w odpadach. Na szczęście z roku na rok jest nas więcej !!!

W porządkowaniu Ławicy pomagają przedszkolaki, uczniowie, młodzież, dorośli i seniorzy. Dbajmy o naszą planetę i nasze osiedle! Do zobaczenia jesienią.

Fort VIIa List Otwarty

Drodzy Mieszkańcy,w piątkowym wydaniu Głosu Wielkopolskiego, poznańscy naukowcy, sympatycy fortyfikacji i organizacje ochrony zabytków oraz Rada Osiedla Ławica opublikowali “List otwarty” do Prezydenta Miasta Jacka Jaśkowiaka, w którym wyrazili troskę o przyszłość Fortu VIIa, zlokalizowanego na Osiedlu Ławica. \

Link do listu: https://gloswielkopolski.pl/list-otwarty…/ar/c15-15503305

Komunikat!

Informator Rady Osiedla Ławica

Szanowni Mieszkańcy!

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie mogliśmy przeprowadzić spotkania podsumowującego rok 2020. Mam dla Was za to niespodziankę! Informator Rady Osiedla Ławica przygotowany przez naszych radnych. Niech lektura gazetki (którą niektórzy z Was otrzymali do skrzynek) przybliży Wam działania które podjęliśmy w tym trudnym roku.

Nie dokarmiajmy dzików!

Nawet jeśli kochasz zwierzęta NIE DOKARMIAJ DZIKÓW!Naturalnym środowiskiem życia dzików jest las, w którym nawet zimą potrafi znaleźć pożywienie. Dokarmiając dzikie zwierzęta, uczymy je, że na terenie naszych nieruchomości i ulic mogą łatwo zdobyć pokarm.NA OBSZARACH ZABUDOWANYCH DZIKI STANOWIĄ POWAŻNE ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA I ZDROWIA LUDZKIEGO dlatego apelujemy do mieszkańców o niedokarmianie dzików!

Chodnik na ul. Perzyckiej

Chodnik na ul. Perzyckiej. Jeszcze niedawno wywoływał on duże emocje, a teraz gdy został oddany do użytku budzi radość i zadowolenie mieszkańców. Rozmawialiśmy z napotkanymi rodzicami, którzy suchą nogą maszerują ze swoimi maluchami do szkoły i przedszkola. Mieszkańcy ul. Perzyckiej potwierdzili, że pomimo ulewnych deszczy woda nie stoi na chodniku, a obsadzenia całorocznymi trawami poprawiły estetykę ulicy. Następne inwestycje Rady Osiedla w toku.

Nachodzące wydarzenia

Dzień Dziecka na Osiedlu Ławica

Szykujcie się na zabawę!

Podwórko Nivea

Szanowni mieszkańcy!Po wielu staraniach, Radzie Osiedla Ławica udało się objąć zarządem część działki nr 3/92 położonej przy ulicy H. Modrzejewskiej (między ul. Szeherezady i ul. Miastkowską). Działka ma służyć nam mieszkańcom na cele sportu i rekreacji, dlatego na początek chcielibyśmy wystartować w projekcie „Podwórko Nivea” i stworzyć na części tego terenu wielofunkcyjny placu zabaw.Wykorzystując fakt, że najbardziej kreatywni mieszkańcy- dzieci i młodzież, obecnie spędzają najwięcej czasu w domach, chcielibyśmy zachęcić ich do pomocy!Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć film lub prezentację, która jest zgodna z zasadami konkursu dostępnymi na stronie: https://podworko.nivea.pl/. Temat prezentacji bądź filmu to przedstawienie jak dzieci dbają w trudnych czasach o podtrzymanie relacji z rówieśnikami i/lub rodziną.Serdecznie zapraszamy do wsparcia projektu, z którego każdy z nas z chęcią skorzysta. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Radą Osiedla na facebooku lub przez stronę internetową: rada@osiedlelawica.pl Czasu jest mało !!!

Zebranie w sprawie fortu VIIa

Rada Osiedla Ławica serdecznie zaprasza mieszkańców na Zebranie Zarządu Osiedla, na którym odbędzie się dyskusja na temat przyszłości Fortu VIIa i jego roli w mieście.Spotkanie odbędzie się online w poniedziałek 8 lutego o godzinie 17:30 na platformie ZOOM.Gośćmi spotkania będą:

– Pan Jacek Maleszka- Zastępca Dyrektora Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków

– Przemysław Wojciechowski

– Przewodniczący Fundacji Ochrony Zabytków WKLP, członek Towarzystwa Opieki nad Zabytkami i członek SARP

– Robert Kalak- Przedstawiciel Stowarzyszenia Prawo do Przyrody i członek Stowarzyszenia Koalicji ZaZieleń– Poznań

– dr hab. Agnieszka Wilkaniec– Katedra Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

– Michał Andrzejak– “Porozumienie dla Twierdzy Poznań”

– Radni z RO Ławica, RO Grunwald Południe, RO Grunwald Północ, RO Junikowo.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że firma Constructa Plus zrezygnowała z uczestnictwa w organizowanej przez nas debacie.

Link do spotkania:Topic: ZO ŁAWICATime: Feb 8, 2021 05:30 PM Warsaw

Join Zoom Meetinghttps://poznan-pl.zoom.us/j/88632211945…

Meeting ID: 886 3221 1945Passcode: 451030

Fort VIIa!

Na prośbę mieszkańców Ławicy zaniepokojonych ogromną inwestycją deweloperską na Forcie VII A (12 bloków wielorodzinnych), umieszczamy wzór pisma protestującego przygotowanego przez Koalicję Zazieleń i Prawo do Przyrody, przeciwko niszczeniu flory i fauny na Forcie, możliwy do wykorzystania przez każdego mieszkańca, któremu leży na sercu stan zieleni na naszym osiedlu. Indywidualne maila z protestami zawierającymi osobiste uwagi i opinie można wysyłać na 4 następujące adresy mailowe włącznie: Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska: kos@um.poznan.pl, Konserwator Zabytków: mkz@um.poznan.pl, Gabinet Prezydenta: prd@um.poznan.pl, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska: sekretariat.poznan@rdos.gov.pl

Mamy czas tylko do 20 stycznia !!! To jedyny moment kiedy Urząd Miasta zbiera opinie mieszkańców. Po 20 stycznia będzie już za późno. Pamiętajmy o tym !!!

Sprawa Fortu VIIa!!!

Dla wszystkich zainteresowanych sprawą Fortu VIIa!

Pełna treść komunikatu: https://bip.poznan.pl/bip/wydzial-ksztaltowania-i-ochrony-srodowiska,26/news/kos-v-6220-86-2020,157235.html

Dekorujemy Choinkę! – 6.12.2020

Drogie Dzieci, choinka już na Was czeka!!

Rada Osiedla na ryneczku przy ul. Szeherezady postawiła dla Was piękną zieloną choinkę. Przygotujcie swoje bombki, przynieście ozdoby i w niedzielę w mikołajki po godz. 15:00 stroimy wspólnie osiedlową choinkę. Wspólnie zapalimy również lampki i zobaczymy czy Święty Mikołaj nas zauważy.Czekają na Was niespodzianki!!

Mamy Wsparcie online

Twoje dziecko jest niejadkiem, a może lubi z Tobą gotować? Chcesz wiedzieć jak wspierać Malucha w rozwoju? Jak to robią inni? A może zastanawiasz się jak w nawale obowiązków wyłuskać czas dla siebie? Projekt „Mamy Wsparcie” to szansa na znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące opieki nad dzieckiem!

WWW >>> https://pcs.poznan.pl/wspieramy-online-czyli-mamy-wsparcie-przy-kominku/ 

FACEBOOK >>> https://bit.ly/39jF2ro

Pracownia Elfów

Wraz z Fundacją Jak Malowana i Miastem Poznań serdecznie zapraszamy na kreatywno-artystyczne warsztaty dla dzieci! Wyjątkowe warsztaty prowadzone w „Pracowni Elfów” zaspokoją dziecięcą ciekawość i dadzą szansę na wszechstronny rozwój poprzez naukę i zabawę. Dzięki spotkaniom pogłębimy rodzinne relacje oraz świadomie i twórczo spędzimy czas.

WWW >>> https://pcs.poznan.pl/pracownia-elfow-zaprasza-na-kreatywne-warsztaty-online/