Aktualności

MPK Poznań czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu
 1. Ostatnia okazja na przejażdżkę liniami turystycznymi
  ikarus-280-26Trwający od 29 kwietnia sezon linii turystycznych nr 0 i 100 dobiega końca. Ostatnia szansa na przejażdżkę zabytkowymi pojazdami będzie w najbliższy weekend 23 i 24 września. Zapraszamy!

 2. Akcja poboru krwi - zapraszamy
  akcja-poboru-krwi-10-mW piątek i sobotę, 22 i 23 września 2017 r. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań Sp. z o.o. przeprowadzi otwartą akcję poboru krwi dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Będziemy na Państwa czekać w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej. W specjalnym czerwonym autobusie krew będzie można oddać w godzinach 8:00 - 13:00.
  Tradycją stało się już, że chętni będą mogli jednocześnie zapisać się do banku dawców szpiku kostnego. Z czym wiąże się i jak przebiega oddanie szpiku kostnego? Przeczytaj!

 3. Autobusy najnowszej generacji dla Poznania
  podpisanie-umowy-z-solarisemDzisiaj przedstawiciele Zarządu MPK w Poznaniu oraz firmy Solaris podpisali umowę  na zakup 37 niskopodłogowych, proekologicznych autobusów dla naszego miasta. Jest to kolejny element realizowanej strategii odnawiania taboru komunikacji miejskiej w Poznaniu. 

  Umowa, którą podpisała Pani Prezes Solaris Bus & Coach Solange Olszewska i Pan Prezes MPK Poznań Sp. z o.o. Wojciech Tulibacki dotyczy zakupu 19 pojazdów o długości 12 metrów oraz 18 autobusów przegubowych, 18-metrowych.

 4. Miej nas w swoim smartfonie
  aplikacja-mympk„myMPK” to nowa aplikacja mobilna dla pasażerów komunikacji miejskiej. Dzięki niej użytkownicy smartfonów w każdym miejscu i o każdej porze będą wiedzieli czy na pewno będziemy na czas, a jeśli nie to dlaczego.

 5. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu na Franowie
  etztObchody "Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu" w zajezdni tramwajowej Franowo już za nami! Festyn odbył się 17 września br. w ramach promocji projektu "Poprawa efektywności transportu publicznego i usprawnienie integracji różnych form transportu miejskiego w Poznaniu i gminie Suchy Las". Zobacz zdjęcia.

 6. Prace torowo-sieciowe na ul. Dąbrowskiego
  info-ikonka18 września rozpoczynamy prace w ul. Dąbrowskiego, które potrwają ok. 2 miesiące. Prace będą wykonywane w dwóch zasadniczych etapach tj. po jednym torze tak aby utrzymać przejezdność ul. Dąbrowskiego w kierunku Ogrodów. 

 7. Dzień dobry. Ruszamy!
  ruszamy

  O motorniczych i kierowcach poznańskiego MPK różnie się mówi…

  Niektórzy chwalą, że sympatyczni i życzliwi, a niektórzy narzekają, że  niepunktualni, że nie czekają za dobiegającym pasażerem, że  gwałtownie hamują jakby wozili worki z ziemniakami…

 8. Przetarg na 37 nowoczesnych autobusów
  solaris-l-janowiczMPK prowadzi postępowanie przetargowe na 19 autobusów 12-metrowych oraz 18 w wersji przegubowej, które mają trafić do Poznania i zastąpić najstarsze i najbardziej wysłużone jednostki w naszej flocie. Ofertę przedstawiła jedna firma – Solaris Bus & Coach SA. (50.844.812,58 zł. brutto).  Kwota, którą przedstawił oferent przekracza założony przez MPK Poznań budżet na ten cel. Cena netto za autobus 12 metrowy to 934.662 zł a za autobus przegubowy 1.309.926 zł.

 9. Franowo: wirtualna zajezdnia dla dzieci
  wirtualna-zajezdnia-franowoW 2014 roku oficjalnie otworzyliśmy największą i najnowocześniejszą w Polsce zajezdnię tramwajową na Franowie. Zajmuje obszar 17 hektarów i docelowo może pomieścić nawet 150 tramwajów. Dziś, bez wychodzenia z domu, mogą ją poznać także najmłodsi. Na naszej stronie, przeznaczonej dla dzieci,  przygotowaliśmy jej animowaną, interaktywną wersję, która nie tylko pomoże poznać sam obiekt, ale nauczy zasad działania zajezdni tramwajowej. Po zwiedzaniu, użytkownik będzie mógł rozwiązać test wiedzy o pracy takiego obiektu, a jeśli odpowie poprawnie, otrzyma wirtualny dyplom :)
  Zapraszamy do zabawy na www.bimbola.pl!
 10. MPK dzieciom: historia Kolejki Parkowej Maltanka
  maltanka-1994-rokMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. oprócz utrzymywania komunikacji tramwajowej oraz autobusowej w Poznaniu i okolicach posiada również koncesję na prowadzenie ruchu kolejowego na Kolei Parkowej Maltanka. Ruch na niej utrzymuje już 45 lat. Historia kolejki zaczęła się jednak jeszcze wcześniej, bo już w 1956 r.