Zatkana kanalizacja deszczowa Jaracza / Miastkowska

Mieszkaniec osiedla Bajkowego skarży się do Głosu Wielkopolskiego na kanalizację deszczową w okolicy ul. Jaracza i Miastkowskiej. Zdaniem rozżalonego Mieszkańca: "kanalizacja jest skonstruowana w nieodpowiedni sposób. Nie jest właściwie podłączona i to powoduje duże problemy. Podczas deszczu okolica jest nieprzejezdna, a drogi nie można przejść suchą stopą." 
Głos Wielkopolski zwrócił się do Rady o komentarz i ocenę sytuacji.

Nasza odpowiedź skierowana do Głosu Wielkopolskiego:
Przykro nam, ale Rada nie ocenia takiej sytuacji. Problemem jest jedynie to, że Mieszkaniec Bajkowego skarży się do Głosu Wielkopolskiego zamiast zgłosić uszkodzenie studzienki do ZDM-u.
Rada, na początku kadencji, umieściła na witrynie osiedla, na specjalnej stronie poświęconej zgłaszaniu różnych problemów, również informację o tym gdzie należy zgłaszać uszkodzenia studzienek.
Dane są dostępne na stronie od kilku lat, a informacja, że istnieje strona www.osiedlelawica.pl jest umieszczona na czterech banerach na terenie osiedla.
Do zadań Rady nie leży ocena skutków niedziałającej kanalizacji deszczowej, natomiast chętnie pomagamy mieszkańcom, jeżeli ich interwencje kierowane do właściwych służb okazują się nieskuteczne, co wielokrotnie już w takich sytuacjach czyniliśmy. Niestety, o problemie nieodpływającej wody z opadu dowiadujemy się po raz pierwszy od Głosu Wielkopolskiego, zamiast od Mieszkańca os. Bajkowego, mimo iż na stronie osiedla są wszelkie dane kontaktowe do rady (mail, telefon i formularz do korespondencji).