Wywóz śmieci - procedura zmian

Dzień dobry!
Chciałam zapytać o umowę na wywóz śmieci, z końcem czerwca przestaje obowiązywać mnie dotychczasowa umowa jaką mam podpisaną, czy jest jakaś procedura postępowania żeby nawiązać współpracę z firmą (może jakaś konkretna obsługuje teren naszego osiedla?) wywożącą śmieci?, proszę o odpowiedź, z góry dziękuję. /M.M./

W terminie 4 maja do 3 czerwca będziemy zobowiązani złożyć wnioski – oświadczenia z informacją ile osób zamieszkuje w gospodarstwie domowym, i na tej podstawie dostaniemy wiadomość ile, komu i na jakie konto płacić za wywóz śmieci. Jak tylko Rada otrzyma formularz na wniosek to opublikujemy przypomnienie wraz z formularzem do pobrania.
Harmonogram postępowania jest określony na stronie GOAP-u, jednak przypominam, że nie wszystkie firmy świadczące usługę wywożenia śmieci wymagają pisma o rozwiązanie umowy (np EkoŁad i Vikom). Sprawa jest kuriozalna – ustawa śmieciowa określa jednoznacznie zasady wywozu śmieci od lipca, a mieszkańcy wbrew logice mają wysłać kilkadziesiąt tysięcy pism.