Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Monitoring powietrza przy szkołach

  160 szkół na terenie metropolii, z czego 86 w samym Poznaniu, otrzyma urządzenia mierzące zanieczyszczenie powietrza. To pierwszy taki projekt w kraju.O jego realizację na terenie aglomeracji poznańskiej zabiegał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

 2. Wyniki wyborów samorządowych

  Znamy już wyniki wyborów samorządowych w Poznaniu. Prezydentem miasta został Jacek Jaśkowiak z wynikiem 55,9%. Do Rady Miasta Poznania weszło 21 kandydatów Koalicji Obywatelskiej, 9 kandydatów PiS,  2 Lewicy oraz 2 Prawa do Miasta.

 3. Po wyborach: ePUAP nie zdał egzaminu

  Tuż przed wyborami do urzędu wpłynęły ponad 2 tysiące elektronicznych wniosków o dopisanie do rejestru wyborców. Ministerstwo Cyfryzacji nie przewidziało tak dużego zainteresowania i nie dostosowało do tego usługi cyfrowej. Doprowadziło to do chaosu. W efekcie część wyborców nie dostała decyzji przed pierwszą turą.

 4. Już gotowe RoweLove

  Zakończyły się prace nad kolejnym odcinkiem RoweLove, czyli traktem pieszo-rowerowym, łączącym jezioro Maltańskie z terenami nadwarciańskimi. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu mieszkańców, którzy zagłosowali na niego w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

 5. Przebudowa przystanku PST Most Teatralny

  Rozpoczęła się przebudowa przystanku PST Most Teatralny. W ramach inwestycji zostanie on wydłużony, a przy zejściu od ul. Roosevelta zamontowana będzie winda. Na czas remontu przystanek będzie wyłączony z użytkowania.