Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Powstaje ul. Folwarczna

  Rozpoczęły się prace przy budowie ul. Folwarcznej. W związku z tym 17 grudnia nastąpi zmiana organizacji ruchu w jej rejonie. Pod koniec przyszłego roku mieszkańcy z okolic ulic Folwarcznej i Kobylepole będą mogli korzystać z nowej drogi, dzięki której dostaną się do pętli Franowo i dalej komunikacją miejską w stronę centrum. Docelowo tą drogą pojadą także autobusy.

 2. 21 elektrycznych autobusów w Poznaniu

  Do końca lutego 2020 roku po Poznaniu jeździć będzie dwadzieścia jeden elektrycznych autobusów. Umowa została podpisana z firmą Solaris. Będą to pierwsze autobusy napędzane energią elektryczną w Poznaniu. Zostaną skierowane na trasy linii 63,74 oraz 90.

 3. Gala Rodzin w Poznaniu

  Podczas uroczystej Gali Rodzin nagrodzono najlepszych partnerów Karty Dużej Rodziny. Statuetki zwycięzcom wręczył Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

 4. Weekend w Poznaniu

  Świąteczna Parada w Betlejem Poznańskim, Kulturalny Targ Towarzyski, pokaz świątecznego filmu w Kinie Muza oraz klimatyczny koncert Cohen i Kobiety. W ten weekend w Poznaniu nie da się nie poczuć bożonarodzeniowej atmosfery.

 5. Betlejem Poznańskie - informacje komunikacyjne

  Na placu Wolności i Starym Rynku trwa Betlejem Poznańskie. Do 6 stycznia 2019 roku wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu.