Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Francuzi zaprojektują węzeł komunikacyjny Grunwaldzka
  Francuska firma Safege S.A.S. przygotuje program funkcjonalno-użytkowy wraz z projektem budowlanym dla zintegrowanego węzła transportowego Grunwaldzka, wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu oraz przejścia pod linią kolejową E20. Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) rozstrzygnęły przetarg na wykonanie tego zadania.
 2. Targi Polagra Food już otwarte
  Ruszyły tegoroczne Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food. To jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Do czwartku w Poznaniu goszczą wystawcy z całego świata.
 3. 160 projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018
  Znane już są projekty zakwalifikowane do głosowania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2018. W tym roku poznaniacy będą mogli wybierać spośród 160 propozycji. 9 października ruszy głosowanie, którego wyniki będą znane w listopadzie. Do podziału, pośród zwycięskich projektów, jest aż 18 mln złotych.
 4. Skanska rozbuduje ul. Unii Lubelskiej
  Skanska SA złożyła najkorzystniejszą ofertę na wykonanie rozbudowy ul. Unii Lubelskiej na odcinku od nowo projektowanej pętli tramwajowo-autobusowej do połączenia z istniejącymi układem drogowym ul. Unii Lubelskiej. Oznacza to, że rozpoczęcie prac związanych z przebudową trasy tramwajowej: Kórnicka - os. Lecha - rondo Ż̇egrze oraz z budową odcinka od ronda Ż̇egrze do ul. Unii Lubelskiej zbliża się wielkimi krokami.
 5. Miasto rozważa powierzenie zarządzania Areną Międzynarodowym Targom Poznańskim
  Miasto Poznań prowadzi rozmowy ze spółką Międzynarodowe Targi Poznańskie w sprawie przejęcia przez nią zarządzania halą Arena. Takie rozwiązanie ma sprawić, że już za dwa-trzy lata ten jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów Poznania stanie się nowoczesny i będzie mógł być miejscem, w którym odbywać się będą duże imprezy sportowe i kulturalne.