Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Festiwal Spring Break 2019

  Około 170 wykonawców wystąpi w ponad 20 miejscach podczas szóstej edycji Enea Spring Break Showcase Festival & Conference. Impreza startuje dzisiaj, 25 kwietnia, i potrwa do soboty. Dodatkowo w niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się specjalne wydarzenie dla rodzin na Wolnym Dziedzińcu.

 2. Specjalne PEKI do kupienia

  Do sprzedaży trafiły nowe, okolicznościowe karty PEKA na okaziciela. Upamiętniają one 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego, 40. rocznicę umowy o partnerstwie Poznań-Hanower, a także 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy (Trzcińskiego).

 3. Poznań testuje elektryczne autobusy

  Elektryczny, bezemisyjny autobus eCitaro marki Mercedes będzie przez najbliższy tydzień jeździć w ramach testów na liniach 163 i 190.

 4. Pyrkon - święto fantastyki już w weekend!

  W weekend na ulicach Poznania znów będzie można spotkać elfy, czarownice, superbohaterów, a także wiele innych postaci z komiksów, gier oraz książek, filmów i seriali z gatunku fantasy. W piątek na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczyna się Festiwal Fantastyki Pyrkon. Impreza potrwa do niedzieli.

 5. Uchwała krajobrazowa - spotkanie informacyjne

  Jak powinny wyglądać reklamy i szyldy w przestrzeni publicznej Poznania? Na to pytanie odpowiada projekt uchwały krajobrazowej. Dokument jest już gotowy - teraz ruszają kolejne konsultacje społeczne. Spotkanie informacyjne już w najbliższy czwartek w Sali Białej urzędu miasta.