Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Miliony na inwestycje w budżecie
  Podczas wtorkowej sesji radni miejscy dyskutowali nad projektem budżetu Poznania. To rekordowy budżet - zarówno w 2018, jak i w 2019 roku miasto wyda na inwestycje ponad 800 mln zł. Wydatki na drogi i komunikację zbiorową wzrosną o blisko 60 procent.
 2. Ul. Sieroca będzie równa
  W środę, 22 listopada, rozpocznie się remont ulicy Sierocej. Nawierzchnia jezdni i chodników zostanie wyrównana co ułatwi poruszanie się pieszym i samochodom.
 3. Career Expo na Targach
  21 listopada będzie okazja do zapoznania się z ofertami pracodawców podczas targów pracy Career Expo. Wydarzenie odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w pawilonie 15 w godzinach od 10:00 do 18:00.
 4. Poznań ma szacun dla zawodowców!
  Rusza trzecia edycja kampanii, promującej wśród uczniów szkolnictwo zawodowe. Poznań zachęca do tego, aby swoją przyszłość związać z nauką konkretnego fachu - mechanika, krawca czy budowlańca, na którego w tym roku kładziony jest szczególny akcent.
 5. Ekologiczne współdzielenie
  W najbliższym czasie na ulicach Poznania pojawi się 200 hybrydowych samochodów floty Easyshare, które będą generować mniej hałasu i spalin. Zostaną stworzone dla nich specjalne miejsca postojowe. Auta wypożyczysz za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie.