Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Poznań przejmuje tereny od Orlenu
  Miasto Poznań porozumiało się z PKN Orlen S.A. w sprawie nabycia terenów po trzech byłych stacjach benzynowych: przy ul. Janiny Lewandowskiej (dawniej ul. 23 lutego), u zbiegu ulic Kościuszki i Taylora oraz przy ul. Opolskiej.
 2. Zastępca prezydenta odpowiada na zarzuty
  W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiały się informacje sugerujące, że zlecenia realizowane na rzecz miejskich spółek przez firmę Orbsay Solutions były nieetyczne czy wręcz niezgodne z prawem. Nie jest to prawdą.
 3. Przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego
  Mimo zainteresowania, dużej liczby zapytań i przesunięcia terminu nie wpłynęła żadna oferta do przetargu na przebudowę Rynku Łazarskiego.
 4. Dwanaście przedstawień #NaWolnym
  Na ponad tydzień dziedziniec Urzędu Miasta zmieni się w scenę teatralną #NaWolnym. Będzie można obejrzeć spektakle poznańskich teatrów, ale również gościnne występy Teatru Polonia z Warszawy, czy Teatru Komedia z Wrocławia.
 5. Początek prac na Górnym Tarasie Rataj
  W poniedziałek, 13 sierpnia rozpoczęły się prace przygotowawcze do przebudowy torowiska na Górnym Tarasie Rataj. Pierwszy etap prac, podczas którego przebudowane będzie rondo Żegrze, ruszy 18 sierpnia. Całość, wraz z remontem trasy wzdłuż ulic Chartowo i Żegrze, zakończy się jesienią 2019 roku. Oprócz nowego, cichego torowiska powstaną również udogodnienia w postaci przejść naziemnych i zintegrowanych przystanków.