Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Targi Edukacyjne - ucz się niemieckiego w Poznaniu
  Na MTP ruszyły XXIII Targi Edukacyjne. Miasto Poznań będzie w ich trakcie zachęcać uczniów do nauki języka niemieckiego.
 2. Weekendowe atrakcje Poznania
  Kuchnie świata zawładną poznańskimi ulicami w ten weekend. Jednak to nie wszystko! MTP prezentują Targi Edukacyjne oraz 22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej, Estrada Poznańska zaprasza na koncert EABS, a z okazji zbliżających się świąt na Cytadeli odbędzie się Misterium Męki Pańskiej.
 3. Miasto otwarte na młodych ludzi
  W jaki sposób młodzi ludzie oceniają życie w Poznaniu? Co im doskwiera, a co jest ich zdaniem potencjałem naszego miasta? Na te i na wiele innych pytań szukano odpowiedzi na debacie "Młody Poznań", pierwszym spotkaniu z cyklu "Poznan2023. Porozmawiajmy o konkretach."
 4. Powstaje coraz więcej przyjaznych podwórek
  Rozstrzygnięto kolejną edycję programu "Przyjazne podwórko". W tym roku Miasto Poznań przeznaczyło na ten cel 200 tys. zł. Pieniądze trafią do ośmiu wspólnot mieszkaniowych, które będą mogły wyremontować dzięki nim swoje najbliższe otoczenie.
 5. Ofensywa inwestycyjna Poznania
  Na inwestycje, które poprawią komfort życia mieszkańców, do 2023 roku Miasto wyda ponad 3 miliardy złotych. W tym roku wydatki na ten cel będą o 80 procent wyższe niż w ubiegłym i najwyższe w historii Poznania.