Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Najlepsi wioślarze świata wkrótce w Poznaniu

  Od 21 do 23 czerwca Poznań ponownie będzie gościć najlepszych na świecie wioślarzy - już po raz szósty na torze regatowym Malta odbędą się zawody Pucharu Świata.

 2. Nowy festiwal w Poznaniu

  500 ton piasku, 10 artystów i 8 wyjątkowych dzieł sztuki - to wszystko będzie czekać na poznaniaków podczas pierwszego Festiwalu Rzeźby Piaskowej. Wyjątkowa impreza rusza w lipcu, ale już od dziś nad Maltą można oglądać jej zapowiedź.

 3. Koncepcja nowej trasy tramwajowej na Marcelin

  - Silna rozbudowa Marcelina oraz stale przybywająca liczba mieszkańców i pracowników biurowców, powoduje konieczność zwiększenia oferty komunikacyjnej dla tego rejonu. Zarząd Transportu Miejskiego jeszcze dziś ogłosi postępowanie na wykonanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej trasy tramwajowej na Marcelin - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

 4. Enter Enea Festival 2019

  Rozpoczyna się Enter Enea Festival. Podczas tegorocznej edycji nad jeziorem Strzeszyńskim obok Leszka Możdżera wystąpią m.in. Dagadana, Teatr Pieśń Kozła, Nigel Kennedy, Chirs Jarret czy Susan Weinert.

 5. INICJATORY 2018 rozdane

  Kapituła konkursowa wyłoniła pięć najlepszych inicjatyw, realizowanych na rzecz Poznania i jego mieszkańców. Zwycięzców poznaliśmy w sobotę w samo południe podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym