Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Przetarg na budowę kolejnych parkingów Park&Ride

  Firmy, które chcą zaprojektować, wybudować i wyposażyć trzy parkingi Park&Ride w Poznaniu, mogą składać swoje oferty do 8 marca. Parkingi będą zlokalizowane przy rondzie Starołęka, przy ul. Biskupińskiej oraz przy ul. św. Michała.

 2. Poznań szuka najlepszych przedsiębiorców

  Ruszyła XVI edycja konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Firmy, które wezmą w nim udział, mogą umocnić swoją pozycję na rynku i stać się liderami wśród najlepszych.

 3. Poznańska spalarnia nie wpływa na jakość powietrza. Pokazują to wyniki kontroli

  Poznańska Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) nie wpływa na pogorszenie jakości powietrza. Łączna emisja pyłów PM10 i PM2,5, które przyczyniają się do występowania smogu, w przypadku ITPOK w całym 2018 roku wyniosła zaledwie 3% dopuszczalnego limitu wyznaczonego dla instalacji.

 4. To był dobry rok w poznańskim budownictwie

  W ubiegłym roku w Poznaniu stanęło prawie 80 budynków wielorodzinnych z około 3,5 tysiącem mieszkań. To o ponad 50 proc. więcej niż w 2017 roku. Wzrosła też liczba oddanych do użytku domów jednorodzinnych. W 2018 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego odebrał 375 takich budynków - o ponad 8 proc. więcej niż rok wcześniej. Powstaje coraz więcej obiektów użyteczności publicznej. Do tego dochodzą inwestycje związane z infrastrukturą.

 5. Poznań walczy ze smogiem. Weź udział w szkoleniu i dowiedz się więcej!

  Czym jest smog, skąd się bierze i jak się przed nim chronić? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści podczas spotkania, które odbędzie się w środę w Urzędzie Miasta Poznania.Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Metropolia Poznań.