Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. Szlakiem trzech jezior: Plażojada się rozwija!
  Plaże i nabrzeża trzech poznańskich jezior - Kierskiego, Strzeszyńskiego i Rusałki - zostały zrewitalizowane. To jednak nie koniec inwestycji w ramach Plażojady, która zostanie uzupełniona o punkt "Cyklostop". Zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski podpisał umowę na wykonanie stanicy i zadaszonego przystanku nad Jeziorem Kierskim.
 2. Coraz więcej współdzielonych samochodów
  50 kolejnych samochodów hybrydowych floty Easyshare trafi w przyszłym tygodniu na ulice Poznania. Docelowo ma być ich 200. Ekologiczne auta emitują mniej spalin i hałasu, zmniejszają zanieczyszczenie powietrza i rozładowują miejskie korki.
 3. Komunikacja w Poznaniu przyspiesza
  Remonty, modernizacje, czy wdrożenia i usprawnienia Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS) spowodowały płynniejszy i szybszy ruch komunikacji publicznej. Tramwaje linii nr 5 i 6 zyskują dzięki temu prawie 4 minuty jadąc z Górczyna lub Grunwaldu na Rataje.
 4. Przyjazne podwórko z dofinansowaniem
  Wspólnoty mieszkaniowe, które przy udziale miejskich pieniędzy chcą zmienić wygląd swoich podwórek, mogą do końca miesiąca złożyć w Zarządzie Komunalnych Zasobów Lokalowych wniosek o dofinansowanie takiej inwestycji. Każda ze wspólnot może ubiegać się nawet o 40 tysięcy złotych w miejskim programie "Przyjazne Podwórko".
 5. Cały sprzęt na zimowych drogach
  Na poznańskie ulice od 3 w nocy wyjechało 28 pługoposypywarek oraz 21 pługów samochodowych. W pierwszej kolejności odśnieżane są główne trasy wlotowe do miasta, trasy miejskiej komunikacji autobusowej, a także dojazdy do najważniejszych instytucji miasta i największych szpitali.