Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny

Aktualności z poznańskiego Ratusza
Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny
 1. 10 sposobów na weekend
  W ostatni weekend maja Poznań daje mieszkańcom wiele możliwości na spędzenie czasu wolnego. Zaczynając od kulturalnych festiwali, przez sportowe zawody, aż do rodzinnych pikników - każdy znajdzie coś dla siebie!
 2. Św. Marcin - widać postęp prac
  Na początku czerwca minie dziewięć miesięcy od rozpoczęcia przebudowy ul. Św. Marcin. Z każdym dniem widać postęp prac. Jesienią ulica ma być przejezdna dla tramwajów, a na początku przyszłego roku będzie można podziwiać cały efekt prac.
 3. Startuje Poznańska Kolej Metropolitalna
  10 czerwca, wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, ruszy Poznańska Kolej Metropolitalna. Na początku uruchomione będą cztery trasy, a do 2021 roku będzie ich dziewięć. W godzinach szczytu pociągi kursować będą co 30 minut.
 4. Fabryka Volkswagena z nową halą
  Potężna inwestycja ruszyła w poznańskiej fabryce Volkswagena. Wśród osób, które uroczyście wmurowały kamień węgielny pod budowę nowej hali logistycznej VW w Antoninku, był Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
 5. Łazarz świętuje
  Parada z udziałem uczniów, harcerzy, mieszkańców Łazarza i zaproszonych gości przeszła ulicami Poznania. Pochód wyruszył sprzed szkoły przy ul. Wyspiańskiego, a zakończył się w parku Kasprowicza. Tak rozpoczęły się 29. Dni Łazarza.