duathlon.jpg

Poznański Budżet Obywatelski 2019

Szanowni Mieszkańcy!
W tym roku już po raz siódmy w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego (PBO) wspólnie będziemy decydować o tym na co zostanie przeznaczona część budżetu miejskiego.
Projekty do PBO można składać od 7 maja do 4 czerwca.
Propozycje projektów do zrealizowania może zgłosić każdy mieszkaniec - osoba fizyczna zamieszkująca na terenie miasta Poznania.

Do PBO można zgłosić maksymalnie 3 projekty.
Wartość Każdego projektu nie może przekroczyć:
600 tys. zł – w przypadku projektu rejonowego,
2 mln zł – w przypadku projektu ogólnomiejskiego.

zgłoś projekt

Przed nami rekordowy budżet obywatelski pod względem puli środków przeznaczonych na realizację zwycięskich projektów. Decyzją Prezydenta Miasta kwota PBO wzrosła do 20 mln zł!
Już wiele projektów zostało złożonych!!!

Deratyzacja Miasta

W okresie od 23 kwietnia do 10 maja w Poznaniu prowadzona jest obowiązkowa deratyzacja, w szczególności w zabudowie wielorodzinnej oraz w innych obszarach stanowiących dogodne warunki bytowe dla gryzoni. Miejsca, w których są wyłożone trutki muszą być oznakowane napisem ostrzegawczym, należy stosować preparaty zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub posiadające atest PZH w Warszawie.
więcej na poznan.pl

Lustra na ulicy Złotowskiej

Zostało zaplanowane ustawienie luster na ulicy Złotowskiej w celu ułatwienia wyjazdu z poprzecznych ulic. W związku z parkowaniem samochodów na chodniku wzdłuż ulicy Złotowskiej, została mocno ograniczona widoczność ulicy dla wyjeżdżających z bocznych ulic. mamy nadzieję, że nowe lustra zlikwidują ten problem. podgląd pisma

 

 

 

 

 

Żandary na Ławicy

Piękna tradycja Ławicy w drugie święto Wielkanocy, w lany poniedziałek - to korowód Żandarów w którym główna role odgrywają: dziad, baba, niedźwiedź z przywiązanymi do nóg słomianymi kulami, ksiądz z wiaderkiem i kropidłem, grajek, kominiarz i żandarm na drewnianym koniu. To oni oblewają wodą i smarują sadzą spotykanych mieszkańców, składając życzenia świąteczne i pobierając stosowne datki. Korowód kończy wspinaczka baby z pomocą kominiarza na komin lokalnej piekarni podczas której baba ukazuje majtki z wizerunkiem diabła. Foto

Żandary na Ławicy

Wielkanoc 2018

 

Szanowni Mieszkańcy naszego Osiedla!

W tych radosnych dniach budzących nadzieję i ożywiających miłość, a świętowanych na pamiątkę Wielkiej Nocy, przesyłamy wszystkim uśmiech, dzieląc się pogodą ducha i życzliwym sercem,   

- Radni Osiedla

 


 

25 rocznica powstania osiedla Edwardowo

Niedawno  świętowaliśmy przy torcie i kawie, 25 rocznicę powstania Osiedla Edwardowo. Dziękuję wszystkim Radnym z Edwardowa, którzy przez blisko 23 lata dbali o to by to Osiedle piękniało. Wspomnienia oraz długa lista naszych działań może cieszyć wszystkich. Dziękuje za docenienie naszej pracy.  Dziękuję Panu Prezydentowi, Zastępcy oraz Przewodniczącemu RM. Dziękuję wielu osobom, które tyle lat z nami  współpracują. Edwardowo to takie fajne Osiedle obok Lasu Marcelińskiego - przewodniczący Rady Osiedla, Andrzej Białas.

więcej foto

Chodnik i droga rowerowa na ulicy Złotowskiej.

Rada Osiedla Ławica informuje, że uchwalony został Budżet Miasta na 2018 rok. W budżecie zabezpieczono środki finansowe na projekt oraz budowę chodnika wraz ze ścieżką rowerową na ulicy Złotowskiej, od ul. Perzyckiej w kierunku Skórzewa. Zadanie realizowane będzie przez Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. w latach 2018/2019. Rok 2018 przeznaczony jest na wykonanie projektu budowlanego oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Budowę przewidziano w 2019 roku.
Powyższa inwestycja powstanie w wyniku wieloletnich starań mieszkańców Ławicy, Rady Osiedla Ławica i jej Radnych oraz wsparciu w 2017 roku Radnych Miasta Poznania. Jako Rada Osiedla dołożymy starań w zakresie nadzoru nad przebiegiem inwestycji i informować będziemy o tym mieszkańców.

Trzymaj ciepło 2018

Akcja "Trzymaj ciepło!" jest projektem organizowanym przez Miasto Poznań, z inicjatywy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania (www.trzymajcieplo.pl).

Został ogłoszony dodatkowy nabór w 9. edycji akcji bezpłatnych badań kamerą termowizyjną "Trzymaj ciepło". Jest jeszcze 30 wolnych miejsc. Chętni mogą zgłaszać domy jednorodzinne, szeregowce i niewielkie wille miejskie z ternu miasta Poznania.

Wystarczy wysłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . W zgłoszeniu należy podać: swoje imię i nazwisko, adres budynku oraz numer telefonu kontaktowego. Zgłoszenia będą przyjmowane do wyczerpania wolnych miejsc.

Zgłoszone w ten sposób budynki zostaną przebadane w ciągu kilkunastu najbliższych dni.

Biuro projektu "Trzymaj ciepło" tel: 607 033 456  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.