duathlon.jpg

Psi plac zabaw

O naszym torze Agility zrobiło się głośnio w prasie i telewizji: Teleexspress komentuje!

A na wp.pl:

[...] - Planowaliśmy zbudować jeden tor, ale okazało się, że pieniędzy wystarczyło na dwa oddzielne - wyjaśnia w rozmowie z WP.PL Andrzej Białas, przewodniczący rady. - Sam pomysł zgłosili nam mieszkańcy i postanowiliśmy się do niego przychylić. Wychodzimy bowiem z założenia, że rada osiedla powinna przede wszystkim realizować inwestycje będące odpowiedzią na potrzeby mieszkańców - dodaje. 

Na torze każdy pies ma do pokonania przeszkody, które trzeba przeskoczyć lub przejść ostrożnie, aby z nich nie spaść. Wszystkie elementy wykonano z drewna, co powinno zagwarantować ich dużą wytrzymałość. Tor jest przeznaczony dla psów różnych ras i wielkości. 

- I proszę mi wierzyć, że takie zabawy to dla każdego psiaka dużo radochy - zapewnia Andrzej Białas. - To nawet ciekawe, że normalnie psy prowadzone na smyczy warczą na siebie, ale kiedy się je puści wolno, to bawią się w pełnej zgodzie - dodaje. 

Tor przeszkód dla psów to kolejna inwestycja zrealizowana w Lesie Marcelińskim przez radę osiedla. W ostatnich latach powstały tu także ścieżki pieszo-rowerowe, piramida linowa i siłownia zewnętrzna. 

- Dzięki temu Las Marseliński staje się prawdziwym miejscem spotkań mieszkańców - podsumowuje Białas.